Ubezpieczenie biura rachunkowego- najtaniej

Lipiec 1, 2016

księgowa Jelenia GóraKażdy kto wykonuje usługowe prowadzenie biura rachunkowego, podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Do tej powinności zobowiązuje ustawa o rachunkowości.

Szczegółowy zakres ubezpieczeń określa rozporządzenie Ministra Finansów. Aktualnie księgowa Jelenia Góra musi zawrzeć umowę ubezpieczenia, jeśli prowadzi księgi rachunkowe swoich klientów.

Tego typu ubezpieczenia oferują firmy ubezpieczeniowe. W swojej ofercie ubezpieczenie OC biur rachunkowych posiada jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych, mianowicie PZU.

Cena ubezpieczenia jest ustalana dla biura rachunkowego w zależności od zakresu czynności które wykonuje. Uzależniona jest również m. in. od sumy ubezpieczenia, okresu i zakresu ubezpieczenia, jak również doświadczenia ubezpieczonego.

Jak wiadomo jest wiele firm oferujących ubezpieczenia w tym zakresie, w związku z tym ceny są także konkurencyjne. W niektórych firmach ubezpieczenie może wynosić 335 zł w ciągu roku.

Ponadto firmy ubezpieczeniowe dla swoich stałych klientów oferują wysokie i atrakcyjne rabaty. Istnieje także możliwość opłacania składek w kilku ratach.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniem obowiązkowym, w związku z czym zaniechanie tego obowiązku pociąga za sobą skutki prawne. Ustawa o rachunkowości jasno wskazuje, że w przypadku braku zawarcia umowy ubezpieczenia, prowadzący biuro rachunkowe będzie zobowiązany zapłacić grzywnę lub zostanie na niego nałożona kara ograniczenia wolności.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *